Rejestracja

Co warto wiedzieć o podatku od gier hazardowych w Polsce?

Co warto wiedzieć o podatku od gier hazardowych w Polsce?

| Brandvoice

W Polsce opodatkowanie gier hazardowych reguluje ustawa "O podatku od gier hazardowych". Zgodnie z tą ustawą, właściciele kasyn, klubów pokerowych i loterii są zobowiązani do płacenia podatków od dochodów uzyskanych z ich działalności.

Zakłady na loteriach są opodatkowane w wysokości 10% całkowitej wygranej. Istnieje również podatek od wygranych w wysokości 10% kwoty wygranej przez gracza. Podatek ten jest potrącany od gracza bezpośrednio z jego wygranej.

Właściciele kasyn i klubów pokerowych są również zobowiązani do płacenia podatków od dochodów uzyskanych z ich działalności. Zgodnie z prawem, stawka podatku wynosi 12% od dochodów uzyskanych z hazardu.

Właściciele kasyn i klubów pokerowych muszą również składać miesięczne raporty ze swojej działalności i płacić podatki zgodnie z prawem.

W przypadku naruszenia prawa podatkowego dotyczącego hazardu, właściciele kasyn, klubów pokerowych i loterii mogą zostać ukarani grzywną, a nawet utratą licencji na prowadzenie działalności.

Opodatkowanie hazardu w Polsce jest obowiązkowe i ściśle regulowane przez prawo. Pomaga to państwu kontrolować i regulować biznes hazardowy oraz gwarantować jego bezpieczeństwo dla graczy.

Co z graczami?

Opodatkowanie hazardu dotyczy nie tylko właścicieli kasyn i klubów pokerowych, ale także graczy, którzy otrzymują wygrane z gier hazardowych.

Zgodnie z ustawą o podatku od gier hazardowych, podatek od wygranych w grach hazardowych w Polsce wynosi 10% wygranej kwoty. Podatek ten jest potrącany bezpośrednio od gracza z jego wygranej.

Jeśli więc gracz wygra np. 100Konto 100 - Kasa (Aktywne) 1000 zł w kasynie z darmowym bonusem bez depozytu, to będzie musiał zapłacić podatek w wysokości 100Konto 100 - Kasa (Aktywne) 100 zł, który zostanie potrącony z jego wygranej.

Gracze, którzy regularnie uprawiają hazard i wygrywają, są zobowiązani do składania własnych deklaracji i płacenia podatków od dochodów zgodnie z polskim prawem. Jeśli gracz nie zapłaci podatków w terminie, może zostać ukarany mandatami, a nawet postawiony przed sądem.

 

Możesz być także zainteresowany

 MSR 26 - Rachunkowość i sprawozdawczość programów świadczeń emerytalnych MSR 26 - Rachunkowość i sprawozdawczość programów świadczeń emerytalnych

14. 04. 2023, Marzena Walkiewicz W MSR 26 zostały ustalone zasady wyceny i ujawnień obowiązujących dla sprawozdań finansowych programów świadczeń emerytalnych. MSR 26 stanowi również uzupełnienie innego z międzynarodowym standardów - MSR 19 Świadczenia pracownicze.... Czytaj więcej


 MSR 2 - Zapasy MSR 2 - Zapasy

19. 03. 2023, Marzena Walkiewicz Zapasy zwykle stanowią kluczową część rzeczowych aktywów obrotowych w jednostkach produkcyjno-handlowych, w których są jednymi z najważniejszych pozycji bilansowych spółki. ... Czytaj więcej


 MSR 24 - Ujawnianie informacji na temat podmiotów powiązanych MSR 24 - Ujawnianie informacji na temat podmiotów powiązanych

15. 02. 2023, Marzena Walkiewicz Przepisy prawa obligują jednostki do ujawnienia informacji o transakcjach z podmiotami powiązanymi. ... Czytaj więcejKategoria: VAT

Artykuły z kategorii VAT

Pytania i komentarze


Twój komentarz będzie pierwszy


Ochrona przed spamem. Proszę podać numer czternaście: